Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі

БҰДЖ деген не?

БҰДЖ (Бірыңғай  ұлттық денсаулық сақтау жүйесі)

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010жылғы 29қарашадағы №1113 жарлығымен бекітілген ҚР денсаулық  сақтау саласыне дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған   «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасымен қойылған  мақсаттарға жолдарының және бағыттарыныңбірі болып табылады.

БҰДЖ негізгі қағидалары:

Емдеуге  жатқызу бюросы қандай мақсатта құрылды?

Емдеуге  жатқызу бюросы (ЕЖБ) пациенттерді стационарларға жоспарлы емдеуге жатқызудың жеделдігіне қол жеткізу мақсаттында құрылды және БҰДЖ екі аса маңызды қағидатын жүзеге асырды: пациенттің еркін таңдауы және көрсілетін медициналық қызметтердің айқындылығын. ЕЖБ емхана және стационар арасында келістіруші болып табылады және атқарылған жұмыстың қорытындысы ретінде бізде стационарларға, емханалар мен пациенттерге арналған өзара әрекеттесудің нақты құрылымы бар.

Емдеуге  жатқызу бюросы Порталы деген не?

Емдеуге  жатқызу бюросы Порталы- бұл ҚР әрбір тұрғыны үшін қолжетімді ғаламтордағы веб-сайт, ол жоспарлы емдеуге жатқызуға жолдау жағдайларында клиника, емхана және пациент арасындағы орталықтандырылған өзара әрекеттесуді қамтамасыз етеді.

Стационарда қалай емделуге болады?

Стационарда нмделу туралы мәселені көрсетілмдер бар болған жағдайда Сіздің емдеуші дәрігеріңіз шешеді, ол емдеуге жатқызу үшін қажетті зерттеулерді алдын-ала жүргізеді.